Szukaj

Stoliki pomocnicze drewniane

Sortuj
87 Produkty
Sortuj

Stoliki pomocnicze z drewna to nie tylko meble ponadczasowe, ale również praktyczne i przydatne w każdym wnętrzu. Wykonywane z różnych gatunków drewna, najczęściej z dębu. Stanowią synonim elegancji i długowieczności. Choć to modele spod znaku wnętrzarskiej klasyki, równie dobrze sprawdzają się w aranżacjach nowoczesnych. Pod względem wytrzymałości mają niewielu prawdziwych konkurentów. Odpowiednio pielęgnowane, nie stracą swojej urody z biegiem lat.

Stolik dębowy we wnętrzach klasycznych

Ciepłe, głębokie, naturalne odcienie drewna dębowego stanowią świetny wybór do aranżacji klasycznej. Stolik dębowy w roli ławy pięknie uzupełnia komplet wypoczynkowy, a model pomocniczy może posłużyć, jako dodatkowy blat, kwietnik czy konsolka. W niewielkiej sypialni stolik dębowy z szufladką może zastąpić szafkę nocną. To także dobry wybór do przedpokóju – warto zwrócić uwagę na szerokie modele o niedużej głębokości. Najpraktyczniejszy będzie stolik dębowy z półokrągłym blatem. Warto nad nim zawiesić eleganckie lustro w drewnianej ramie. Świetne walory praktyczne ma stolik dębowy okrągły. Miękkie linie wprowadzają spokój i harmonię do aranżacji. Taki model może stanowić podstawę małego kącik kawiarnianego. Warto do niego dobrać dwa nieduże krzesła dębowe lub klasycznie eleganckie pufy. Trzyelementowy zestaw przyda się też wtedy, gdy przybędą liczni goście.

Nowoczesne inspiracje

Choć drewno dębowe kojarzy się przede wszystkim z aranżacjami klasycznymi, warto je wprowadzać też do nowoczesnych. Tym bardziej, że meble z drewna dębowego często opierają się na prostych, geometrycznych formach, a ozdoby w nich ograniczone są do minimum. Stolik dębowy jest tego świetnym przykładem. Zwykle to model o prostokątnym bądź kwadratowym blacie i wsparty na czterech nóżkach. Ciepła, głęboka, naturalna barwa wprowadza do wnętrza nowoczesnego nutkę przytulności i subtelnie przełamuje chłód minimalizmu. Jasny stolik dębowy to świetny wybór do aranżacji skandynawskiej, w której cenne są wszelkie meble i dodatki wykonane z naturalnych, ekologicznych materiałów. Tu sprawdzą się stoliki z drewna na przykład bielonego lub malowanego na odcienie szarości. W stylu skandynawskim popularne są też stoliki z drewna bielonego i delikatnie przecieranego, na przykład papierem ściernym. Ta prosta technika dekoratorska daje fajne efekty. Struktura drewna oraz jego usłojenie, a nawet sęki pozostają widoczne, co efektownie i naturalnie wygląda. Modne są też stoliki drewniane malowane na popularne teraz zgaszone kolory. Firmy farbiarskie prześcigają się w doborze najmodniejszych odcieni. Króluje burgund, ciemna zieleń typu emerald, zgaszone żółcienie oraz odcienie terakoty.

Drewniany stolik, – jaki wybrać?

Kawowy czy pomocniczy? Każdy stolik jest małą gwiazdą aranżacji. W klasycznej pięknie uzupełnia inne meble, w nowoczesnej zaś dodaje przytulności. Słowem, to uniwersalny wybór dla każdego. Kupując stolik drewniany należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, z jakiego gatunku drewna został wykonany. Ma to wpływ zarówno na jego cenę, wytrzymałość, jak i walory estetyczne.

  • Dąb – najbardziej szlachetny, elegancki i wytrzymały gatunek drewna. Stolik drewniany z dębu to dość spory wydatek, ale z drugiej strony kupujący będą mieli pewność, że nie zniszczy się ani nie popęka. Drewno dębowe z upływem lat zyskuje, bowiem na trwałości i urodzie.
  • Sosna – drewno chętnie wykorzystywane w meblarstwie z powodu łatwości w obróbce. Sosnowy stolik drewniany będzie cechował się jasnym, naturalnym kolorem, widocznym usłojeniem, a także przystępną ceną.
  • Buk – często wykorzystywany do produkcji mebli, gdyż charakteryzuje się twardością oraz wytrzymałością nawet na bardzo duże obciążenia. Tego typu stolik drewniany nawet po latach użytkowania nie zniekształci się ani nie wygnie.
  • Jesion – jesionowy stolik drewniany jest równie wytrzymały, jak dębowy, choć z biegiem czasu może się nieco odkształcić. Jego duży atut to bardzo oryginalny, lekko żółty kolor.
  • Drewno tekowe – egzotyczny gatunek drewna pochodzący z Azji. Ceni się go za ładne barwy, odporność na wilgoć oraz to, że właściwie nie wymaga konserwacji. Tego typu stolik drewniany to dobry wybór do wnętrz zaaranżowanych w stylu orientalnym. Sprawdzi się też, jako stolik pomocniczy na przykład w łazienkach. Ponieważ tek jest odporny na wodę, można go ustawić w pobliżu wanny, jako mebel na kosmetyki i przybory toaletowe.
  • Stolik drewniany do różnych pomieszczeń

    Stolik wykonany z drewna jest meblem niezwykle uniwersalnym. Z powodu mniejszych od tradycyjnego stołu rozmiarów nie sprawdzi się, co prawda, jako miejsce do spożywania posiłków przez całą rodzinę, ale może spełniać taką funkcję w pokoju dziecka. Niewielkie stoliki pomocnicze z drewna w komplecie z miniaturowymi krzesełkami to niezbędne dla maluchów akcesoria do nauki lub zabawy.