THE BLACK WEEK DEALS startują JUTRO z najlepszymi promocjami na sofy i łóżka >

Zarejestruj się teraz i czekaj na Black Week Deals
salon z malinową i białą ścianą oraz złotymi stojakami na doniczki

Jesteś osobą odważną, pełną energii i pomysłów na życie? Osobą, która nie może usiedzieć na miejscu, bo roznoszą ją endorfiny? Z pewnością spodobają Ci się nasze pomysły na aranżację wnętrza, w którym królować będzie kolor malinowy! Wbrew pozorom to rozwiązanie pasujące do każdej aranżacji! Sprawdź to!

Kolor malinowy – jaki to kolor i jakie ma znaczenie?

Kolor różowy wiele ma odmian, a jedną z nich jest właśnie malinowy! Barwa ta często wykorzystywana jest aranżacji wnętrz, a jej zastosowanie buduje niezwykłą atmosferę w pomieszczeniu. Kolor malinowy to połączenie czerwieni i intensywnego różu. To zdecydowanie niezwykle wyraziste połączenie, które może mieć różne odcienie w zależności od proporcji  poszczególnych kolorów bazowych.

Kolor ten jest bardzo wszechstronny i zależnie od odcienia oraz sposobu, w jaki jest użyty we wnętrzu, kojarzyć się może zarówno z dynamiką, energią, jak i miłością, szczęściem i ruchem. Jest niezwykle soczysty, wyrazisty, kolorowy odpowiedni dla niezwykłych osobowości, które lubią przyciągać wzrok innych.

Z czym łączyć kolor malinowy we wnętrzach?

Jaki kolor pasuje do różowego? To zależy od tego, jaki ton tej barwy wybierzesz. Znacznie prościej będzie, jeśli myślisz z czym połączyć np. brudny róż, kolor łososiowy. Dużo trudniej będzie w sytuacji tak mocnej barwy jak kolor malinowy! Odcień ten dobrze zgra się z jasnymi kolorami, zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach. Jeśli jednak myślisz o zastosowaniu malinowego w dodatkach, możesz spokojnie  postawić na zasadę kontrastu  np. kilka poduszek na kremowej sofie w tym jedna malinowa, a druga np. w kolorze błękitu. Mamy dla Ciebie kilka naszych ulubionych połączeń:

  • Kolor malinowy i błękit
  • Kolor malinowy i soczysta zieleń
  • Kolor malinowy i czerń
  • Kolor malinowy i kremowy
  • Kolor malinowy i szary

Zdecydowanie jednym z najlepszych rozwiązań jest mix z klasycznymi barwami, takimi jak biel, beż, czerń i szarości. Malina doskonale skomponuje się ze stonowanymi barwami takimi jak ciemna zieleń, butelkowa zieleń, khaki, granat czy błękit.

Kolor malinowy a style aranżacyjne

Intensywne barwy, zawsze na wiosnę stanowią jeden z dominujących trendów. Po długich miesiącach ciemnej, zimowej szarugi, w wiosennych kolekcjach projektantów pojawiają się odważne, mocne odcienie, zestawione w intrygujące, niekiedy kontrastujące połączenia. Kolor malinowy sprawdzi się zarówno we wnętrzach rustykalnych, minimalistycznych, a zwłaszcza w stylistyce glamour. Dobrze komponuje się z naturalnymi materiałami jak drewno czy kamień oraz ze szlachetnymi tkaninami jak aksamit. Kolor malinowy dobrze odnajdzie się też w mieszkaniach aranżowanych na styl eklektyczny, rodem z lat 60, retro.

Kolor malinowy – jak wprowadzić ten kolor do wnętrz?

Malinowy to tak jak kolor fuksja, neonowy różowy czy amarant, bardzo wyraźna i mocna barwa. Zdecydowanie nie są to kolory uniwersalne.  Dlatego decydując się na tak mocne akcenty, musisz patrzeć w przód. Warto zacząć od dodatków w tym kolorze. Tekstylia, obrazy czy figury, łatwo zmienić, jeśli okaże się, że kolor ten po roku już tak bardzo Ci się nie podoba. Znacznie trudniej będzie w przypadku ściany w kolorze malinowym. Pamiętaj, by dodawać mocne kolory stopniowo. Czasami mniej, znaczy więcej!

Czy malinowa ściana lub tapeta to dobry pomysł?

Zanim zdecydujesz się na pomalowanie ściany na malinowo, dobrze przemyśl ten pomysł. Nie masz pewności, że meble, które będziesz gromadzić przez lata, będą pasować do tak zobowiązującej barwy, jak to bywa w przypadku ścian beżowych, białych, a nawet tych gdzie króluje pudrowy róż. Decydując się na malinową ścianę, to do niej musisz dobierać pozostałe elementy wyposażenia wnętrza, a nie odwrotnie.

Malinowe dekoracje i tekstylia

To znacznie bezpieczniejszy pomysł wprowadzenia do swojego domu, tego niezwykle energetycznego koloru. Posiadając uniwersalne, jasne ściany, możesz szaleć w dodatkach. Fajnym rozwiązaniem jest zastosowanie jednego, większego elementu z mocnym tonem kolorystycznym. Takim elementem może być sofa w salonie, zagłówek w sypialni lub ulubiony fotel w gabinecie. Kolor malinowy może być również zastosowany w mniejszych dodatkach jak tekstylia: poduszki dekoracyjne, koce, pledy czy narzuty oraz w dekoracjach jak: obrazy, figury czy wazony. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie tego koloru na zasłonach, a nawet w zastawie stołowej!

Salon New Fusion z malinowymi akcentami

Jest wiele sposobów na to, by odczarować prosty salon. Mocne, kolorowe dodatki, przy stonowanych barwach na ścianie, wydają się jedną z podstawowych opcji, a co powiesz na kolorowe meble? W przestronnym salonie sprawdzi się wyśmienicie. Malinowa sofa w centrum pokoju to świetny wybór do przestrzeni dziennej. Dodaje salonowi charakteru i definiuje jego styl. Dodaj do niej poduszki, prezentujące inne odcienie różu. Całość możesz przełamać jasnym, kremowym pledem.

Rustykalna sypialnia w kolorze malinowym

Styl rustykalny to przestronne wnętrza, pełne naturalnych materiałów. Malinowy sprawdzi się tu zwłaszcza w dodatkach. Malinowe poduszki, wazony i inne dekoracje idealnie współgrają ze stonowanymi meblami, np. szarym fotelem i meblami zwłaszcza z ciemnego drewna. Rustykalna sypialnia nie może obejść się bez charakterystycznych dla niej kolorów. Wśród nich dominują przede wszystkim jasne i ciepłe odcienie – żółcie, beże, szarości i brązy. Warto przełamać je mocnym akcentem różu, co powiesz na malinowy budzik lub lampkę nocną postawioną obok łóżka?

Kolor malinowy to prawdziwy must have dla osób lubiących odważne rozwiązania. Pasuje we wnętrzach zarówno jako kolor przewodni na ścianie, jak i kolor w dodatkach, przełamujący rutynę. Baw się kolorami i testuj nowe rozwiązania i trendy, a jeśli szukasz dalszych porad – odwiedź Westwing! Mamy dla Ciebie całą gamę inspiracji, do stworzenia pięknego domu!